• Přehledné info pro spotřebitele
• Jak si půjčit pohodlně a bezpečně
• Na jaká rizika si dát pozor

Důležité! Věnujte pozornost datu vzniku článku, informace zde obsažené byly platné ke dni jeho publikování. Ověřte si údaje i z jiných zdrojů. Neneseme žádnou zodpovědnost za chybnou interpretaci.

Termínovaný vklad - co to je

5. listopad 2014

Jestliže máte finance, které nemáte v plánu v horizontu několika let kamkoli investovat, pak pro jejich zhodnocení využijte mnohem lepšího způsobu, nežli uložení na běžný bankovní účet.

Ideální volbou je termínovaný vklad se zajímavým úročením, kterému se společně v dnešním článku podíváme na zoubek.Termínovaný vklad – co to je?

Termínovaný vklad je ve své podstatě bankovní účet, který si sjednáte ve své bance a na nějž vložíte jednorázový vklad. Uložené finance se budou úročit buď pevnou, nebo pohyblivou sazbou. Rozdíl mezi sazbami je následovný: zatímco pevná sazba zajišťuje stejné úročení po celou dobu vkladu, pohyblivá se mění vzhledem k vývoji úrokovým sazeb na mezibankovním trhu.

Výhody a nevýhody termínovaného vkladu

Mezi největší výhody termínovaného vkladu patří bezplatné vedení a zřízení. Vzhledem k tomu, že se jedná o bezpečný a jednoduše řiditelný způsob zhodnocení financí jej vyhledává stále více lidí. Vaše vklady jsou ze zákona pojištěny do výše 100% - maximálně do výše 100 000 EUR. Za nevýhodu dlouhodobých vkladů lze označit znehodnocení úroků inflací a rovněž i sankce za předčasný výběr.

Na jak dlouho?

Ještě než si termínovaný vklad zřídíte, ujasněte si, jak dlouho své peníze nebude potřebovat. Uvědomte si, že vám hrozí riziko na předčasné výběry. Termínované vklady se podle doby trvání rozlišují do tří skupin:

  • Krátkodobé – trvají od 7 dní do 12 měsíců
  • Střednědobé – trvají od 2 do 4 let
  • Dlouhodobé – trvají do 5 let

Podle toho, za jak dlouho budete své peníze potřebovat, se rozhodněte pro výběr termínovaného vkladu. Bylo by zbytečné následně platit vysoké sankce za výběr financí přes skončením výpovědní lhůty.


Náš tip:

Hledáte spolehlivou a bezpečnou půjčku? Na Maxi-Půjčky.cz naleznete přehled rychlých a dostupných půjček určených pro široký okruh žadatelů.


© 2014 Půjčky-bez-potvrzení-o-příjmu-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.

Provozovatel tohoto webu neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.
Web slouží pouze jako zdroj informací shromážděných z jiných dostupných zdrojů.