• Přehledné info pro spotřebitele
• Jak si půjčit pohodlně a bezpečně
• Na jaká rizika si dát pozor

Důležité! Věnujte pozornost datu vzniku článku, informace zde obsažené byly platné ke dni jeho publikování. Ověřte si údaje i z jiných zdrojů. Neneseme žádnou zodpovědnost za chybnou interpretaci.

Jak získat výpis z registru dlužníků

1. květen 2015

Mnoho lidí má tolik finančních závazků, že o nich ztrácí přehled. Výsledkem toho je celá řada problémů a komplikací v podobě exekuce, kterým se ale dá hravě předcházet. Jedním z řešení je žádost o výpis z registru dlužníků, díky kterému si uděláte přehled, jaké závazky (spotřebitelské úvěry, SMS půjčky doplatky za mobil apod.) musíte zaplatit.

Získat jej můžete buďto osobní návštěvou, tak i poštou či žádostí prostřednictvím SMS – za poplatek od 100 do 200 Kč.Co jsou to registry dlužníků?

V registrech dlužníků jsou evidovány záznamy o všech klientech, kteří mají nějaký závazek u bank, pojišťoven, telekomunikačních, úvěrových nebo leasingových společností. Registr dlužníků není jen jeden, liší se v závislosti na poskytovatelích úvěrů. Zatímco v Bankovním registru se evidují závazky u bankovních společností, v nebankovním registru dlužníků naopak závazky u nebankovních společností.

Získat výpis není nic složitého, stačí jen vědět, jak na to

Jak získat výpis z Bankovního a Nebankovního registru dlužníků

Potřebujete-li výpis z Bankovního či Nebankovního registru dlužníků, zavítejte na jejich webové stránky a tam si stáhněte požadovaný formulář – ten řádně vyplňte. K žádosti o výpis je nutné přiložit ověřený podpis a vše osobně odnést na adresu: Na Vítězné pláni, Praha 4. Jakmile na výpis nespěcháte a budete ochotni vydržet až 30 dní, zaplatíte při osobním odběru poplatek 100 Kč. V případě, kdy si výpis necháte zaslat poštou, počítejte s částkou navíc za poštovné. Pokud ale výpis potřebujete ihned, za expresní zpracování zaplatíte 200 Kč.

Jak získat výpis z registru SOLUS

Pokud potřebujete výpis z registru dlužníků SOLUS, budete mile překvapeni, že k tomu stačí velice málo – a to SMS zpráva. Stačí si nechat vygenerovat speciální kód, který získáte za poplatek 99 Kč. Když jej zašlete poštou, zaplatíte 98 Kč. O výpis z registru SOLUS lze samozřejmě zažádat i písemně, v takovém případě ale počítejte s částkou 218 Kč – výpis vám následně přijde na dobírku do vlastních rukou.


© 2014 Půjčky-bez-potvrzení-o-příjmu-ihned.cz, všechna práva vyhrazena.

Provozovatel tohoto webu neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.
Web slouží pouze jako zdroj informací shromážděných z jiných dostupných zdrojů.